מזגן מיני מרכזי
 
ליצירת קשר אודות מזגן מיני מרכזי
כל מזגן
כתובת: רח' שונצינו 1, תל-אביב 61573 ת.ד. 57479
טל: 03-6240114 פקס: 03-5621860
 
מזגן מיני מרכזי הנו מזגן המבוסס על יחידת מיזוג בסיסית ויחידה נוספת המפזרת את האוויר הקו או את החם בחדרי הבית השונים. בעליו של מזגן מיני מרכזי נהנים ממיזוג של חדרים רבים בעת ובעונה אחת, מיזוג יעיל יותר מאשר התקנה של מזגן בודד בכל חדר. החיסרון המשמעותי בהתקנה של מזגן מיני מרכזי הוא העובדה כי מזגן מיני מרכזי ממזג גם חדרים ריקים או חדרים שלא נעשה בהם שימוש. מעבר לכך, התקנה של מזגן מיני מרכזי היא מורכבת יחסית להתקנה של מזגנים מפוצלים ומזגני חלון והיא דורשת שינויים מבניים ואסתטיים של פנים הדירה. עלותו של מזגן מיני מרכזי גבוהה לעיתים מעלותם של מזגנים אחרים, אולם יש לקחת בחשבון את היעילות בהפעלת יחידת מיזוג אחת יחסית להפעלה של מספר יחידות מיזוג.

כאמור, התקנה של מזגן מיני מרכזי דורשת הרבה יותר תשומת לב מאשר התקנה של כל מזגן אחר. יחידת הקירור והחימום של מזגן מיני מרכזי ממוקמת בדרך כלל מתחת לתקרה, בחללים ייעודיים אותם ניתן ליצור באזורים שונים בבית. בזמן בחירת החלל להתקנת היחידה המרכזית יש לקחת בחשבון, מעבר להשפעה האסתטית של הנמכת התקרה באמצעות עבודות גבס, גם את הבידוד מפני רעשי העבודה של היחידה, את זרימת האוויר בחלל המיועד ואת קלות הגישה ליחידת המיזוג לצורך החלפת מסננים ופעילויות אחזקה נוספות. האוויר הקר או החם מגיע אל חדרי הבית השונים באמצעות צינורות גמישים ועבים שגם אותם יש צורך להסתיר. לעיתים מעבירים את הצנרת באזורים מונמכים בתקרה או בתעלות ייעודיות העשויות גבס. בכל אחד מהחדרים אליהם יגיעו צינורות המזגן יש למקם פתחים דרכם ייכנס האוויר. פתחים אלה צריכים להיות נוחים לגישה ומצוידים בתריסים או בדמפרים שיאפשרו וויסות של האוויר הנכנס לחדש.

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בעת התקנה מזגנן מיני מרכזי, היא הסתרה מושלמת של היחידה המרכזית ושל הצינורות השונים. עבודות הגבס והגימור סביב המזגן עצמו וסביב החלקים השונים שלו, צריכות להתאים באופן הרמוני ככל האפשר לעיצוב הפנים של הדירה ולא השפיע יותר מדי על מראה החדרים השונים. זוהי אחת הסיבות לכך שלפני התקנה של מזגן מיני מרכזי יש צורך בתוכניות מקצועיות מפורטות המביאות בחשבון את עבודות הגבס, הצנרת, התריסים בחדרים השונים, מיקום היחידה המרכזית ועוד. מזגן מיני מרכזי הוא פתרון מעולה למיזוג של דירות וחללי עבודה, אולם לפני שאתם ממהרים להתקין מזגן מיני מרכזי, מומלץ לחקור את הנושא לעומק ולהתייעץ עם מספר מומחים בתחום.