ציון האיכות של המנהל שלך
 
רבים אומרים לי: קידום בתוצאות הרגילות זה עסק מורכב וכדאי לתת אותו לטיפול חברה כמו שלכם, אולם פרסום בגוגל ניתן לעשות לבד. בשביל מה צריך לשלם על הניהול ?
ברצוני לשתף אתכם במקרה אמיתי. אחת מלקוחותינו הינה חברה גדולה לעבודות גבס וצבע. במהלך ניהול פרסום בתשלום זיהינו מצב בו נוכל לספק ללקוח זה מספר כניסות רב בהרבה מזה שהתקבל עם ההגדרות הראשונות של מסע הפרסום. הכיצד ?
טוב, כאן המקום להשתמש לפחות במונח מקצועי אחד מהענף: ציון איכות. ציון האיכות בפרסום בגוגל מהווה פקטור (או כשמו: ציון) לפיו גוגל רואה את הרלוונטיות והתפקוד של מילה או ביטוי בקבוצת מודעות של מסע פרסום. זיהינו שלמרות שהלקוח שלנו הינו מומחה לעבודות גבס המונח הרלוונטי קיבל ציון איכות נמוך. מבדיקה התברר שהסיבה נעוצה בסרטוני הפלאש הטבועים באתר הלקוח. גוגל לא קורא את הטקסטים בסרטוני הפלאש ומסיבה זו סימן את דף הנחיתה (הדף אליו מגיעים כשלוחצים על המודעה) כבעל רלוונטיות נמוכה. לאחר יצירת קשר עם מנהלת רלוונטית בחברת גוגל ארה"ב והצגת העניין תוקן ציון האיכות והלקוח מקבל כעת מס' רב בהרבה של קליקים על כל תקציב נתון.
אחד הפרמטרים הבולטים לבחינת יעילותו של מנהל תיק הפרסום בגוגל הינה היכולת שלו להביא לציון איכות גבוה של מילות המפתח והביטויים הרלוונטיים ביותר למסע הפרסום. ציון האיכות שגוגל נותן לביטויים אלה הוא גם במידה מסוימת ציון האיכות של המנהל שלך בגוגל.

קטע מהמייל מגוגל ארה"ב אודות סיום הטיפול במקרה

 
Hello Eran,
Thank you for your patience during the landing page quality review process. I've confirmed that your page was not correctly evaluated by our system due to the flash located on the site, and I'm happy to report that we've fixed this error. You should see improvements to your Quality Score soon, reflected by higher Quality Score details for your keywords.
Sincerely,
Marina A.
The Google AdWords Team