הקשר בין פלאש (FLASH) וקידום אתרים 
 
אין ספק שפלאש תפסה את מקומה כטכנולוגיה מובילה באינטרנט להצגת מצגות וסרטונים באתרי אינטרנט. אחד מהיתרונות הבולטים של הפלאש הינו היכולת להציג טקסטים ומולטימדיה באיכות גבוהה מאוד ובכל זאת לשמור על קובץ קטן ונטען בקלות בכל אתר אינטרנט.

אולם אליה וקוץ בה : התכנים הכלולים בסרטוני הפלאש אינם נגישים למנועי החיפוש ובעיקר אינם נגישים למנוע החיפוש גוגל. הסיבה הינה שטכנולוגיית הפלאש כוללת הצפנה של הטקסט והמולטימדיה בקובץ הסרטון המוגש לאינטרנט כקובץ ריצה מקומפל. הפלאג אין של פלאש הכלול בכל הדפדפנים יכול להציג את הפלאש כולל כל הטקסטים אולם מנועי החיפוש לא כוללים מנגנון פענוח כזה ולכן מתייחסים אל הפלאש כאל קופסה שחורה.
אתרים המבוססים על פלאש בלבד עשויים להיות בלתי נקראים כלל ע"י מנועי החיפוש. יוצא מזה שחברות שהשקיעו עשרות אלפי דולרים על אתרים מעוצבים מהשורה הראשונה בעצם איבדו את ההשקעה כיוון שמעטים בלבד יראו את האתר.

אז מה הפתרון ?  האם כדאי לוותר על יתרונות הפלאש ?
התשובה הינה: יש פתרון וניתן להקים אתרים עם סרטונים מוצלחים מאוד ובכל זאת נגישים למנועי החיפוש. השיטה צריכה להיות הטמעת סרטוני פלאש בתוך אתרי תוכן הכוללים את התוכן העיקרי כטקס HTML המיוצר ע"י מערכת ניהול התוכן של האתר . ניתן לראות בסיווג אתרי אינטרנט מותאמי SEO דוגמאות לאתרים שבונה חברתנו עם הרבה פלאש וכן.. הכנה לקידום חזק במנועי החיפוש.