גינות מעוצבות - גידול ורדים
 
ליצירת קשר אודות גינות מעוצבות
אלונים ביצוע עבודות גינון
מנורה 5 תל אביב
טל: 09-7437864  נייד: 050-2033090


מי מאיתנו אינו אוהב ורדים? משולבים זרי פרחים או בגינות פרטיות וציבוריות. חובבי הורדים המעוניינים לשלב אותם במהלך יצירת גינות מעוצבות, ימצאו מן הסתם לא מעט עניין במאמר הקצר הבא העוסק בעקרונות הטיפול בורדים ובשילוב הנכון שלהם בגנים גדולים, גינות מעוצבות ועוד. הורד שמוצאו ביבשת אסיה, הוא צמח רב שנתי אשר במידה וייהנה מהטיפול הנכון יוכל להחזיק מעמד במשך שנים ארוכות ויפות. בעולם ידועים לא פחות מאשר מאתיים וחמישים סוגים שונים של ורדים, ביניהם ניתן למצוא ורדים ננסיים, ורדים גבוהים, ורדים מטפסים וורדים קוצניים. כל סוגי הורדים מתאפיינים בפרחים הנהדרים שלהם הפורחים בקצהו של הענף. מבין מאות זני הורדים המוכרים, גדלים בישראל שני סוגי ורדים עיקריים: ורד כלבי וורד צידוני. כמו פרחים רב שנתיים רבים, גם הורד נכנס לתרדמת במשך החורף ופורח מדי אביב. אם אתם מעוניינים לשלב ורדים כחלק מהמראה של גינות מעוצבות מומלץ שתשימו לב למספר גורמים עיקריים.
 
על מנת לאפשר לורדים לצמוח כראוי כחלק ממראה של גינות מעוצבות, יש לשים לב לתאורה, להשקיה, לדישון, להדברה לגיזום ולריסוס נגד עשביה. ורדים מעדיפים שמש מלאה לכן מומלץ לשתול אותם באזורים מוארים יחסית של גינות מעוצבות. מחסור בקרני שמש יפגע בכמות הפרחים ובעמידות של הצמח בפני ריקבון ומחלות. כאשר מדובר בהשקיה, יש לזכור כי ורד הוא צמח הזקוק ללא מעט מים. בעלי גינות מעוצבות רבים נוהגים להשתמש במחשבי השקיה המונעים התייבשות מצד אחד ועודף מים מצד שני. את הורדים בגינה שלכם מומלץ לדשן פעמיים בשנה, באביב עד תחילתה של עונת הקיץ. הדשנים המומלצים הם דשנים המכילים חנקן, זרחן ואשלגן. לא לחינם מתייחסים אל הורד כאל צמח עדין. למעשה מדובר בצמח הרגיש במיוחד למספר רב של מחלות ומזיקים. בחנויות העוסקות בגינון תוכלו למצוא חומרי הדברה לחלק גדול מהמזיקים ביניהם: קימחון, חידלון, כנימות ועוד, אותם יש לרסס על הצמח עצמו או ליישם באמצעות מערכת ההשקיה.
 
כמו כן ורדים המקשטים בנוכחותם גינות מעוצבות, זקוקים לגיזום בתקופת החורף ואף לטיפול בריסוס נגד עשביה. כל אלה יבטיחו לכם גינות מעוצבות שבהן הורדים בריאים, חזקים ועמידים. גינות מעוצבות הכוללות ורדים הן, כפי שודאי שמתם לב, דורשות לא מעט טיפול ואחזקה. אולם רק טיפול ואחזקה בזמנים, בכלים ובחומרים הנכונים יאפשרו לכם ליהנות מערוגות ורדים מפוארות המשלבות, אשר ביכולתן להפוך גינות מעוצבות ליפות, מרגשות ומרשימות יותר. אם אתם שואלים אותנו, כאשר מדובר בטיפוח גינות מעוצבות, ההשקעה משתלמת.