גינות מעוצבות
 
ליצירת קשר אודות גינות מעוצבות
אלונים ביצוע עבודות גינון
מנורה 5 תל אביב
טל: 09-7437864  נייד: 050-2033090

 
האי הבריטי נתפס על ידי כולנו כמקום קריר ואפל. אזור אשר זוכה רק לעיתים תכופות למגען החם של קרני השמש. לכן אולי ייראה לנו משונה כי גינות מעוצבות הן חלק חשוב מאוד מהנוף הבריטי. עיצוב הגן הבריטי, נישב למעשה לאחד מאבות הטיפוס של עיצוב הגינות בארץ ובעולם והוא מעניק השראה ללא מעט גינות מעוצבות. האופי המיוחד של הגן האנגלי , נגזר מאופן הבנייה המקובל בפרוורים של אנגליה. פרוורים ושכונות אלה, מורכבים משורות ארוכות של בתי דו קומתיים טוריים. פרט לשני הבתים בשני צידי השורות, שאר הבתים כוללים למעשה שתי חצרות, קדמית ואחורית, שהמעבר ביניהן יכול להתבצע רק דרך הבית עצמו. כל אחת משתי החצרות מעוצבת כיחידה נפרדת, כאשר החצר האחורית היא הגדולה מבין השתיים ואליה נתייחס במאמר זה.
 
הגינה האחורית, כפי שמקובל בלא מעט גינות מעוצבות בריטיות, כוללת בדרך כלל משטח דשא גדול, המוקף בגדר. ברצועה הצרה שבין הדשא לגדר, נוהגים לשתול צמחייה רב שנתית, בעיקר שיחי ורדים. בדרך זו מנוצל היטב כל שטחה של החצר. בסמוך לגדר ניתן לשתול צמחים מטפסים אשר יוסיפו לגינה שטחים ירוקים נוספים. גינות מעוצבות אנגליות רבות כוללות גם מרכיבים שונים שימושיים ואסתטיים, בניהם: גינת תבלינים, מחסן, חממה, שבילי הליכה ועוד. גם בישראל, שבה שטח המגרשים אינו גדול במיוחד, אפשר למצוא לא מעט גינות מעוצבות בסגנון אנגלי או גינות מעוצבות אשר שואבות את השראתן מעיצוב הגינות האנגלי.
 
גינות מעוצבות בסגנון אנגלי, יהיו ממוקמות לרוב, בחלקו האחורי של הבית ויכללו רחבת ישיבה מרוצפת המהווה המשך ישיר של חדר האורחים. גינות מעוצבות רבות, כוללות גם מחסן קטן הנמצא בצמוד לרחבה ומשמש לשמירת הציוד הדרוש לטיפול בגינה. את המדשאה, המשתרעת בהמשך הרחבה, מקיפים צמחים רב שנתיים ובאחת הפינות המרוחקות מהבית, מספר עצי פרי. גינות מעוצבות בסגנון בריטי, הן גינות מעוצבות אשר במקרים רבים אפשר למצוא בהן גם בור קומפוסט וחממת זכוכית, הממוקמים ליד הגדר. באקלים הישראלי הקמה של חממה נראית מעט מיותרת, אלא אם יש לכם סיבה ממש טובה לכך. בור קומפוסט לעומת זאת, הוא תוספת חיובית לכל גינה.
 
אם אתם מעוניינים להקים גינות מעוצבות על גבי מגרשים קטנים, סגנון הגן האנגלי הוא הפתרון היעיל והטוב ביותר עבורכם. גינות מעוצבות בסגנון אנגלי, מתוכננות על מנת להעניק לכם, למשפחה ולאורחים, את כל מה שאתם מצפים לו כשאתם חושבים על גינות מעוצבות, גם בשטחים מוגבלים יחסית מבחינת גודלם.