עיצוב גינות קטנות
 
ליצירת קשר אודות עיצוב גינות קטנות
אלונים ביצוע עבודות גינון
מנורה 5 תל אביב
טל: 09-7437864  נייד: 050-2033090
 
עד לפני מספר עשורים, היו הבתים בעלי הגינות מוקפים בשטחים נרחבים. המרחבים אפשרו לבעלי הבתים של פעם, לעצב את הגינות שלהם בדרכים מגוונות, לשלב בהן אלמנטים שונים, לחפור בריכות נוי, להקים ביתנים או פרגולות ועוד. עם הצטמצמות עתודות הקרקע לבניה בישראל והעלייה במחירי המגרשים והנדל"ן, החלה מגמה של הסתפקות בגינות קטנות סביב הבתים. בשונה מעיצוב גינות גדולות, עיצוב גינות קטנות דורש תשומת לב רבה יותר לפרטים קטנים יותר.

עיצוב גינות קטנות. הנקודות החשובות
במהלך עיצוב גינות קטנות, על מעצב הגינה או אדריכל הנוף, לשים לב למספר נקודות עקרוניות. ביניהן: שטח הגינה, השימוש העתידי בגינה, הצבעוניות, החשיפה לשמש ועוד.

שטח הגינה
במהלך עיצוב גינות קטנות ניתן לבצע מספר מהלכים המשפיעים על תחושת המרחב. יצירה של שטחים מוגבהים, או חלוקה של הגינה לאזורים, באמצעות גדרות חיות, צמחים מטפסים ועוד, ייצרו תחושה של שטח גדול נרחב יותר מאשר שטחה האמיתי של הגינה.

השימוש העתידי
האם אתם מתכוונים לגדל ירקות למאכל, לטפח ערוגות ורדים, או אולי לשתול עצי בונסאי ננסיים? לכוונות שלכם לגבי השימוש העתידי בגינה, יש משמעות רבה בעת עיצוב גינות קטנות.

הצבעוניות
לצבעים כידוע יש השפעה משמעותית על תפיסת המרחב שלנו. שימוש בצבעים בהירים לצורך צביעת הגדרות או ריהוט הגן ושתילת פרחים בשלושה צבעים בלבד יעניקו לגינה הקטנה שלכם, מראה של גינה גדולה.

חשיפה לשמש ולרוחות
עיצוב גינות קטנות, חייב להתחשב גם בנתונים כמו סוג הקרקע, החשיפה לשמש וכיווני הרוחות. בעוד על סוג הקרקע אתם יכולים להשפיע, החשיפה לשמש ולרוחות היא נתון שלא תוכלו התעלם ממנו בעת ההחלטה על סוגי הצמחייה אותם תהיו מעוניינים לשתול בגינה שלכם.

עיצוב גינות קטנות. דברים שחשוב לדעת
כאמור, עיצוב גינות קטנות, עלול להפוך לכאב ראש גדול אם לא לוקחים מראש את כל הנתונים בחשבון. מדובר ברצף של החלטות בנושאים שונים, שכדי לקבל אותן באופן מושכל יש צורך בלא מעט ידע וניסיון. מעבר לנושאים אותם הזכרנו, יש לקחת בחשבון אלמנטים נוספים כמו ניקוז, תשתיות והקמה של פרגולות או מבנים. נושא חשוב נוסף עליו יש לתת את הדעת במהלך עיצוב גינות קטנות, הוא הקשר בין עיצוב הגינה לעיצוב פנים הבית ויצירת קשר הדוק בין שני האזורים הללו. רק מתכנן גינות או אדריכל נוף מקצועי ובעל ניסיון, יאפשר לכם לעצב את הגינה הקטנה שלכם, באופן יעיל, מקצועי ואסתטי.